BËJMË PËRFORCIME TË MIRË STUDIUARA, PRITEN URUGUAJANË.Administratori i klubit të futbollit Vllaznia Neritan Kalamishi ka konfirmuar se lojtari shkodran Arsid Kruja  është drejt aktivizimit në kampionatin e Arabisë Saudite me ekipin El Hajer.

Përveç vlerës së kartonit  aprej 50 mijë dollarësh, Vllaznia ka kërkuar dhe 20% të shumës që do të paguhet pas disa muajsh. Po ashtu kuqeblutë kanë kërkuar dhe 20% të vlerës së shtijes së lojtarit nga ekipi Arab. Kushte këto për të cilat skuadra El Hajer ka rënë dakort. Ndonse Kalamishi thekson se nuk do të detyrohet asnjë futbollist për t’u bërë pjesë e skuadrës, Soza e ka të pamundur të aktivizohet në një ekip tjetër në qoftëse nuk luan me kuqelbutë si shkak i kontratës së nënshkruar. Ndërkohë që skuadra do të vijojë të përgatitet dhe për disa ditë të tjera në Mal të Zi ku prêt dhe ardhjet e reja në provë. 

 

[iframe width=”300″ height=”510″ src=”//www.youtube.com/embed/xEHqL_Kpvq4″ frameborder=”0″ allowfullscreen ]
PUBLICITET