POLICIA E SHKODRËS NË VIJIM TË KONTROLLEVE TË TERRITORIT PËR PARANDALIMIN E KULTIVIMIT TË BIMËVE NARKOTIKE KA ASGJËSUAR 924 BIMË E FIDANË KANABIS SATIVA DHE 154 GR LËNDË TË DYSHUARA KANABIS SATIVA.

NË KUADËR TË KËTIJ OPERACIONI ËSHTË VËNË NË PRANGA NJË SHTETAS, JANË PROCEDUAR NË GJENDJE TË LIRË 7 SHTETAS DHE JANË SHPALLUR NË KËRKIM 3 TË TJERË