Katër kilogramë heroinë dhe kokainë janë kapur mëngjesin e sotëm.Arrestimet janë bërë në Padova, Itali dhe në pranga janë vënë dy shqiptarë.

Droga mësohet se shitej në Padova dhe në Venecia.Operacioni është bërë nga skuadra e lëvizshme e policisë së Padovas, pas një hetimi të koordinuar nga prokuroria e këtij qyteti.

Shqiptarët janë kapur me 2 kilogramë heroinë dhe 1.7 kilogramë kokainë.
Policia italiane pritet të dalë në një konferencë për të dhënë detaje të tjera.