Policia greke sekuestron 76 kg kanabis në kufi me Turqinë. Në pranga kanë rënë edhe dy trafikantët e drogës, shtetas të huaj.

Lënda narkotike ishte fshehur në afërsi të lumit Evros.Mediat greke raportojnë se droga e ardhur nga Shqiperia kishte destinacion Turqine.

Policia sekuestroi dhe një varkë gome, me te cilen ata do të kalonin në Turqi.