Policia e Elbasanit gjatë aksioneve të befasishme në lokale dhe akse rrugore, ka vënë në pranga një 37-vjeçar.

Burime zyrtare Elton (Kastriot) Kila, banues në lagjen “Qemal Stafa” u ndalua u bë me qëllim ekstradimi për në Itali, pasi Prokuroria e Pescarës/Itali, ka lëshuar urdhrin e ndalimit ndërkombëtar datë 11.09.2018, për kryerjen e veprave penale “Organizata kriminale”, “Trafikim i narkotikëve”, “Mashtrim” dhe “Kallzim i rremë”.

Materialet u referuan në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Elbasan, për veprimet të mëtejshme.