BIZNESMENI INDIAN: GRUAJA DUKET E VARFËR ME 50 GRAM AR BIZHUTERI.
Manjati Indian I tekstileve u shfaq ne rruget e Mumbait me nje kemishe te thurrur me 4 kg ar.
Pankaj Parakh festoi 45-vjetorin e tij duke shetitur neper rruget e njerit prej qyteteve me te medha industriale ne Indi, me nje kemishe te arte me vlere 158 mije euro.Kemisha e thurur me fije te arta nga 18 deri ne 22 karat, duket e rehatshme per ate qe e mban veshur.

Por ne qytet, te gjithe e dine se Parakh eshte I pasur, prandaj ai e veshi kemishen jo per te habitur njerezit, por sepse shpreson te thyeje rekordin Guiness te nje biznesmeni tjeter Indian, qe kishte nje kemishe ari 3 kg.Pankaj Parakh shoqerohej nga truproja te shumta, sepse nje biznesmen I tille mund te jete objekt I sulmeve nga hajdutet ne kete zone, por edhe njerezit e zakonshem e shohin me dyshim.Biznesmeni thote se ka qene gjithmone I magjepsur prej arit, teksa e pranon se familja, gruaja dhe dy djemte e tij, e konsiderojne jo fort normal kete fiksim pas metalit te cmuar. Ai thote se gruaja e tij duket e varfer me 50 gram ar qe kane stolite e saj.Pankaj Parakh ka nje kompani te madhe tekstilesh rreth 2 ore larg Mumbait, ku ka punesuar nje numer te madh banoresh te zones.Gjithashtu, ai njihet si nje nder biznesmenet me bamires, sepse ka financuar me parate e tij mbi 120 fushata vaksinimi kunder poliomelitit ne zone.Një manjat indian i tekstileve është duke u siguruar që pjesa tjetër e botës të mësoje në lidhje me suksesin e tij, duke pasur një këmishë të bërë prej arit që peshon më shumë se 4 kilogramë. Edhe pse ai e la shkollën pa asnjë kualifikim Pankaj Parakh është bërë një multi-milioner me biznesin e tekstilit në Indi.Parakh mori nuk ka shanse si ai ecte rreth Mumbai të enjten, me truprojat e tij të mbetur afër. Për fat të keq, ai nuk mund saktësisht të marrë larg nga të gjitha në shëtitje e tij, dhe ai është i punësuar një ushtri të vogël për të siguruar që temat e tij Luxe janë të sigurta nga hajdutë.

 

 

 

[iframe width=”300″ height=”300″ src=”//www.youtube.com/embed/mb_34RKa9B8?feature=player_detailpage” frameborder=”0″ allowfullscreen ]