Policia italiane ka kontrolluar shtëpinë e një 35-vjeçareje nga Shqipëria e dyshuar si autore e vjedhjes një celulari.

Gjatë kontrollit të shtëpisë policia jo vetëm ka konfirmuar dyshimet por edhe ka zbuluar një pako me drogë nga burri i gruas i arrestuar më pas për shpërndarje të lëndëve narkotike.

Historia unike nisi me denoncimin ndaj gruas së tij për vjedhjen e një telefoni në një bar në Ponte a Moriano dhe pasoi me arrestimin e bashkëshortit për praninë së drogës në shtëpi.

E gjitha filloi me hetimin pas ankesës së vjedhjes së një celulari, të paraqitur para disa javësh nga viktima, një vajzë e re.

Analiza e trafikut telefonik lejoi të identifikojë një të dyshuar, një shqiptare 35-vjeçar, i cili jetonte me burrin dhe fëmijët e saj ende të mitur në Lucca.

Karabinierët kanë kërkuar dhe kanë marrë nga prokuroria një dekret të kërkimit shtëpiak, por kur ata u paraqitën në shtëpi, nuk gjetën vetëm telefonin që gruaja i kishte dhënë djalit të saj.

Në pjesë të ndryshme të shtëpisë, karabinierët kanë gjetur edhe drogë, të paktën 15 gramë kokainë dhe 50 marihuanë, të ndarë në doza dhe gati për shitje. Së bashku me drogën u gjetën edhe materiale të tjera paketimi, të cilat u konfiskuan.

Njeriu, i cili mori përgjegjësinë për praninë e drogës në shtëpi, u arrestua ndërsa gruaja e tij, me gjithë përpjekjet e burrit të saj për ta mbrojtur, u hetua për marrjen e mallrave të vjedhura. Burri 40-vjeçar shqiptar, është përballur me gjykatën italiane këtë mëngjes.

PUBLICITET