Pas lajmit për gjetjen e rrënojave të avionit me të cilin po udhëtonte futbollisti argjentinasi Emiliano Sala, ka ardhur edhe reagimi i babait të tij, Horacio Sala.

Në një prononcim për Cronica TV në Argjentinë, ai u shpreh: “Nuk mund ta besoj, kjo është një ëndërr, një ëndërr e keqe, unë jam i dëshpëruar.

Kam komunikuar me ta çdo ditë, por pasi që nuk kam Whatsapp është e vështirë te merresha vesh. Ata më thanë se ditët kaluan dhe nuk kishte lajme për Emilianin apo avionin”.

Avioni i Emiliano Sala u zhduk nga radarët me 22 janar.