Dy shqiptarë kanë rënë në prangat e policisë italiane për trafikim të lëndëve narkotike.

Shqiptarët 28 dhe 26 vjeç janë kapur në flagrancë gjatë një kontrolli në makinën që ata të dy po udhëtonin.

Ata mbanin të fshehur brenda në makinë 22 doza kokainë, 6320 euro dhe kartëmonedha të prerjeve të ndryshme.

Shqiptarët identiteti i të cilëve ende nuk bëhet i ditur, ishin të dënuar më parë për të njëjtën arsye.