Shqipëria ka fituar 1:0 miqësoren kundër Uellsit në “Elbasan Arena”. Kuqezinjtë kaluan në avantazh në minutën e 58.

Autor i golit ishte sulmuesi Bekim Balaj i cili nuk gaboi nga pika e bardhë e penalltisë e fituar nga Granit Xhaka.

Kjo ishte ndeshja e fundit e Shqipërisë për këtë vit kalandarik dhe është 3 ditë pas humbjes turpëruese kundër Skocisë.Pas kësaj fitoreje Christian Panucci merr frymë lirisht.