Jashar Hysa një 30-vjeçar nga fshati Varosh i Tiranës, u arrestua nga komisariati nr.6 me akuzën e armëmbajtjes pa leje.

Në banesën e tij, gjatë kontrollit nga Policia, u gjet një kallashnikov dhe një karikator me 146 fishekë.

Dosja e tij do t’i referohet tashmë Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor të Tiranës për veprën penale të “prodhimit dhe mbajtjes pa leje të armëve luftarake dhe municionit”.