Vllaznia B pas humbjes së javës së kaluar ndaj Burrelit këtë javë e ka pasur pushim ku pastaj sërish do i rikthehet ndeshjeve.

Objektivat e skuadrës dhe trajnerit Kraja ishte të pozicionoheshin në 5 ekipet e para në renditje të Kategorisë së Parë por që nuk ja arritën qëllimit.

Aktualisht Vllaznia B gjendet në vendin e fundit në tabelën e klasifikimit më 19 pikë po njësoj si Burreli.