LAJME
MINUTA E 26-TE E NDESHJES VLLAZNIA-TEUTA 1-0

Ne stadiumin "Loro Borici" te Shkodres po luhet ...

VETTINGU NË POLICI ,DOSHI:TE MERREN PARASYSH DHE PROPOZIMET E OPOZITES

Deputeti i Partisë Social Demokrate në qarkun e ...

VLLAZNIA U-19 MUND PARTIZANIN 2-1 ,VLLAZNIA U-17 VAZHDON KRYESIMIN

2-1 në kupë, 2-1 në kampionat, Vllaznia nuk ...

HENDBOLL, VLLAZNIA FITON NË FUND NDAJ TIRANËS

Vllaznia në hendboll ka marrë një fitore ...

HEC-ET NË OSUM, MINISTRIA NIS PROCEDURAT PËR ZGJIDHJEN E KONTRATËS

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë ka ...

SIPËRMARRJET, RAMA: TA BËJMË SHQIPËRINË NJË ITALI TË VOGËL

Kryeministri Edi Rama gjatë forumit të biznesit ...

SERI ORTEKËSH NË ALPE, 3 TË VDEKUR E 10 TË PLAGOSUR

3 persona humbën jetën nga ortekët në malet e ...

ASTRIT PATOZI KUJTON ÇADRËN E PD: MOS E MALLKONI KOT 18 SHKURTIN!

Ka shumë njerëz që e kujtojnë sot Republikën e Re ...

PR/LIGJET DHE PARTIA, RAMA MBLEDH GRUPIN PARLAMENTAR

Kryetari i PS, Edi Rama ka mbledhur grupin ...

PRESIDENT KOMBËTAR? PRINC LEKA I PËRGJIGJET RAMËS: DUHET MBRET

Kreu i qeverisë shqiptare deklaroi dje nga ...

CUTILLO: REFORMA NË DREJTËSI DO TËRHEQË SHUMË INVESTUES ITALIANË

Në Tiranë po zhvillohet Forumi i Biznesit ...

NIS PUNË TASK-FORCA KUNDËR KRIMIT, JA DOSJET QË DO HETOJË

Të besueshëm, me integritet dhe me aftësi ...

BUSHATI MERR PJESË NE KONFERENCËN E SIGURISË SË MUNIHUT

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme Ditmir ...

MPJ GREKE: “MARRËVESHJA E DETIT NUK ËSHTË MBYLLUR”

Ministria e jashtme greke ka deklaruar se çdo ...

DUKE FILLUAR NGA 1 MARSI, TEST I RI PËR PATENTË

Duke nisur nga data 1 mars 2018 drejtoria e ...

RUSI, SULM ME ARMË NË NJË KONCERT, 4 TË VRARË DHE 4 TË PLAGOSUR

Katër persona janë vrarë dhe katër të tjerë janë ...

KRONIKE
SHPËRTHIM BIZNESIT NË MESNATË

Shpërthim i radhës është shënuar në Kaninë të ...

VETËVRITET ME ARMË BRENDA NË MAKINË 22-VJEÇARI

Një 22-vjeçar është gjetur i pajetë brenda ...

PLAGOSET ME ARMË GJAHU 44-VJEÇARJA

Një 44-vjeçare është dërguar në gjendje të rëndë ...

ADOLESHENTJA SHQIPTARE VDES NË SHINAT E TRENIT

Një 16-vjeçare shqiptare ka gjetur vdekjen në ...

AKSIDENTI TRAGJIK, REAGIME NË RRJETET SOCIALE

Tragjedia që ndodhi mbrëmjen e djeshme në aksin ...

MARKETING
"PIAZZA PARK": GJITHMONË ME SHËRBIMET MË TË MIRA, BAR DHE RESTORANT ME KUALITETIN MË TË MIRË. PICA FURRE DRURI, PICA TAXI, GJITHASHTU DHE PASTIÇERI FANTASTIKE. FËMIJËT GJEJNË ARGËTIM NË KËNDIN E TYRE TË LOJRAVE. NË AMBJENTET TONA FAMILJA BASHKOHET PËR TË KALUAR ORËT MË TË BUKURA. TELEFONONI NË NUMRIN: 022249090  ADRESA: SHESHI "LUIGJ GURAKUQI", SHKODËR    -------------- PËR REKLAMIMIN E BIZNESIT TUAJ: NA  KONTAKTONI NË KËTË Nr.CEL: 069 60 95 654 OSE  E-MAIL marketing@starplus-tv.com  -------------- RESTORANT "SPAGHETI & FISH COLOSSEO", TIRANË:  QETËSIA E AMBJENTIT DHE SHIJA E PRODHIMEVE TË DETIT JU SHOQËROJNË NË CDO STINË TË VITIT. JU MUND TË ZGJIDHNI DHE TË SHIJONI PESHKUN E FRESKËT, TË SHIJONI SPAGHETI SI ASKUND TJETËR, TA SHOQËRONI ME VERËRAT MË CILESORË. MIKPRITJE TRADICIONALE, ÇMIME TË ARSYESHME. ADRESA: TEK KRYQEZIMI I "21 DHJETORIT", 150 m PAS HOTEL "MONDIAL". RRUGA "KONGRESI I LUSHNJES" Nr.14, TIRANË. TEL 042240133 & CEL 0692074555.JU MIREPRËSIM  AUTOSERVIS "MILANO": I SPECIALIZUAR NE ITALI QE NE VITIN 1994 PER RIPARIMIN E KARROMBOLEVE DHE LYERJEN E MAKINAVE ,LYERJE CILESORE NE FURRE DHE PJEKJE BOJE ME 10 VJET GARANCI, SALDIME PLASTIKE, PASTRIM FENERESH,SHERBIME MEKANIKE DHE XHENERIKE C'DO GJE QE NEVOITET PER RIPARIMIN E MAKINAVE. C'DO TE HENE  PUNIMET E PARA JANE ME 50% ZBRITJE. KEMI  KURSE PER LYERJE MAKINASH.  NA GJENI: SUPERSTRADA SHKODER-TIRANE Km 1, TEL:0693598783  --------------

PROTESTA, AKTORËT HYJNË ME FORCË NË TEATËR: KUMBARO TË VIJË KËTU

  • E hene, Feb 12 2018

Artistët e teatrit vazhdojnë të kundërshtojnë projektligjin e ri të Ministrisë së Kulturës. Ata janë bërë bashkë me artistët nga rrethet për të protestuar kundër kontrollit politik dhe kundër zgjedhjes së drejtorit të ri të teatrit nga Ministria e Kulturës.

Lexoni dhe dëgjoni fjalët e aktorit të njohur, Bujar Asqeriu. Indinjata ndaj kësaj qeveri që ai e quan "hajdute" lexohet në çdo fjalë. Refleksionet që vijnë nga qeveria dhe ministrja jonë e nderuar janë të vakta e të pafuqishme, mos të themt ë ftohta. Si duket këta ende nuk e kuptojnë cfarë është artisti. Një artist i jonë më i mirë, merr rrogën më të vogël se një nëpunëse e rëndomtë e ministrisë së Kulturës. Ky është vlerësimi që i bën shteti shqiptar, ministria e Kulturës gjithë këtyre artistëve që luftojnë me gjakun, djersën dhe mundin e madh në skenë. Jo më kot kolegët tanë të ndëruar artistët tanë ikën nga kjo botë në moshën më të re dhe askush nuk u kujdes për ta Askush nuk e çau trapin për ta dhe ata ikën me një barrë pengjes në shpirt. E këto pengje ne duhet ti ngremë me të madhe. Të mos them që Bujar Lako, jetonte në një shtëpi 50 metra katrorë, artisti ynë i madh, kurse qeveritarët tanë vila nga 5 milionë dhe 10 milionë euro. Kjo është drama e madhe që këtu udhëheqin hajdutët. Këtë vënd e drejtojnë hajdutët miqtë e mi! Prandaj nuk mbeten lekë për artistët, prandaj nuk ka lekë për teatër, prandaj ne na fusin në vërrin e miut, atje tek hidrocentrali, sepse hajdutët nuk lënë lekë. Edhe lekët e një dosje i marrin. 100 lekë që bëjnë një dosje edhe ato i marrin. Gjejnë numra llogarie për stilolapsin, edhe ato i marrin. Nuk lënë lekë në këmbë. Këta, kjo është administrata jonë e nderuar.

Më vjen shumë keq! Nganjëherë më vjen të them: Përse të flas?! Për çfarë të flas?! A përmbyset kjo hajdutëri?! Nuk përmbyset dot! Nuk kam fuqi unë, nuk keni fuqi ju të përmbysni këtë gjë, por ne kemi të drejtën legjitime të Zotit dhe Zoti i paftë ata. Ata dhe fëmijët e tyre që kanë vjedhur djersën e gjakun e këtij vendi.

Publikuar ne KULTURE
Aktualitet
HAXHINASTO TE KRIMET E RËNDA: DËSHMOVA PËR PËRGJEGJËSITË E MIA

Ish-ministri i Transporteve, Edmond Haxhinasto, ...

RREZIK NGA BOMBULAT E PAKONTROLLUARA

Perdorimi i bombulave te gazit ka rezultuar fatal ...

VAU DEJËS, TASK FORCA PËR UJIN

Ashtu si në të gjithë vendin edhe në Vau Dejës, ...

Kush eshte online

Momentalisht janë online 393 vizitor

FARMACI VITA
Adresa :Përballe Universitetit “Luigj Gurakuqi”

  • Studio e Hapur
  • Star Sport
beauty point

Publicitet