Tre persona kanë rënë në pranga pasi kundërshtuan me dhunë shoqërimin e tyre nga uniformat blu për në komisariatin e policisë.

Në pranga kanë rënë S.S, 24 vjeç, O.Xh, 27 vjeç dhe U.B, 17 vjeç, banues në Pogradec.

Policia njofton se materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Pogradec për veprime të mëtejshme.