Skuadra e Frances ka arritur te fitoje me rezultatin 2-1 ne takimin kunder skuadres se Australise.

Golat per skuadren franceze jane shenuar nga Antoine Griezmann dhe Paul Pogba respektivisht ne minuten e 57-te dhe ne minuten e 80-te.

Ndersa golin per skuadren e Australise e shenoi me ane te nje penalltie ne minuten e 61-te Mile Jedinak.