Dy persona janë vënë në prangat e policisë pasi plagosën me thikë shtetasin E.M. 23 vjeç banues në qytetin e Laçit. Mësohet se të arrestuarit janë shtetasit V.H. 24 vjeç dhe K.S. 48 vjeç.

Këta të fundit janë konfliktuar me personin e plagosur, dhe sherri mes tyre ka degraduar në përdorimin e thikës. I plagosuri është sjellë në spitalin e traumës në Tiranë ku po merr dhe ndihmën e nevojshme mjekësore.

Materialet iu kaluan Prokurorisë Pranë Gjykatës Shkallës Parë Kurbin.