2 persona kane mbetur te plagosur ne zonen e plazhit ne Velipoje.Behet fjale per Ervin Tahirin 30 vjeç dhe Durim Tahiri, 27 vjeç (kusherinj).Te plagosurit jane derguar menjehere ne Spitalin Rajonal te Shkodres.Policia ka mberritur ne vendin e ngjarjes dhe po punon per zbardhjen e plote te saj.