Ngushëllime për ndarjen nga jeta të bashkëshortes së Dritëro Agollit ka shprehur sot edhe kryeministri i vendit, Edi Rama. Përmes një statusi në Facebook, Rama e cilëson atë si shoqen, të dashurën, gruan dhe hijen e shkrimtarit të ndjerë Dritro Agolli.

STATUSI I PLOTE
Sadie Agolli ishte hija, shoqja, e dashura, gruaja e Dritëroit dhe kur ai iku, ishte pak si për të shkuar përpara për të parë banesën tjetër, ku Sadia i është bashkuar tanimë pas një ndarjeje që e ktheu në hije që kishte humbur dritën. Lamtumirë Sadie!