Dita e Verës nuk ka nisur siç duhet për “Kryeqytetin” e kësaj feste, pasi Elbasani është goditur nga një tërmet mëngjesin e sotëm.

IGJEUM ben me dije se ne oret e para te mengjesit, saktesisht me 04:20:47, ne Elbasan eshte regjistruar nje lekundje termeti.

Lekundja ka qene me magnitude 3.2 dhe me epiqender ne Kuturman te Elbasanit, ne nje thellesi 16 km, raporton IGJEUM

sd