Kalaja e Lezhes ka qene mikepritesja e qindra qytetareve ne diten e veres. Festimet e Dites se Veres nisen me muzike dhe argetime ne menyra te ndryshme. Gezimi ishte shum i madh tek me te vegjlit te cilet shijuan dhe luajten nen rrezet e ngrohta te diellit teksa nuk munguan edhe urimet per diten e veres.

Atmosferes se kesaj dite nuk i munguan edhe me te moshuarit, teksa njeri prej tyre thote kam lindur ne vere, me moshe eshte 75 vjec ndersa ai thote se natyra me mban 25 vjec

. E ndersa te pyetur per rendesine e verores dhe ballokumeve disa nga qytetaret shprehen Nga kalaja e qytetit te Lezhes aty ku dhe ishin vendosur festimet e organizuar nga ana e bashkise se Lezhes, kryetari i saj Fran Frokaj percjell mesazhet e urimit

Qytetare nga grupmosha te ndryshme kishin zgjedhur te kajojne nje dite ndryshe ne diten e veres, pasi Lezha nuk i ka te shpeshta te tilla aktivitete. Edhe disa nga binzeset preferuan ta zhvendosin per nje dite aktivitetin e tyre per te fituar me shume.

Qytetaret qendruan deri ne oret e vona te pasdites, ndersa shijuan momente te bukura me muzike dhe lojra zbavitese.

PUBLICITET