Suad Lici është zyrtarisht administrator i KF Vllaznia sh.a dhe në prononcimin e tij të parë për media ai ka folur për një serë çeshtjesh të ndryshme.

Lici u shpreh se zgjodhi Vllazninë me dëshirën për ta ndihmuar atë duke dhënë kontributin e tij në ringritjen e skuadrës.

Në prononcimin e tij Lici bëri me dije se janë duke biseduar më FSHF për të vendosur që Vllaznia në këtë sezon të luaj në stadiumin “Loro Boriçi”.

Ndërkohë më tej bëri me dijese tek Vllaznia do të ketë transparencë sa i përket përzgjedhjes që nga trajneri etj.

I pyetur sa i përket emërimit të Hasani Likës në postin e trajnerit tek Vllaznia Suad Lici u shpreh.

Administratori i Vllaznisë në pronocimin e tij tregoi sa i përket edhe objektivave të tij kun ë vëmendje do të ketë ekipin e dytë “Vllaznia B” Akademinë si edhe ndërhyrjet në merkato.

Por si një probelmatikë jo pak e vogël është edhe buxheti i reduktuar i ekipit kuqeblu ku Lici vijoi duke thënë se synimi i tij është që të rikthejë skuadrën e Vllaznisë në Superiore.

Tashmë brenda pak ditësh pritet që të realizohet edhe përzgjedhja dhe emërimi i trajnerit të skuadrës së Vllaznisë e cila më tej do të nisë edhe punën në përgatitje për sezonin e ri.