Një ngjarje e rëdnë është shënuar gjatë natës që sapo ka kaluar. Kur një i ri 24 vjeçar ka humbur jetën në një aksident automobilsitik.

Miku i Gjergji Elmazit, i riu që humbi jetën nga aksidenti te ura e Maliqit ka rrëfyer se ka parë momentin kur makina ka dalë nga rruga dhe ka përfunduar në ujërat e lumit Devoll.

Shoku i Gjergji Elmazit, është bërë dëshmitar i momentit të aksidentit fatal ku humbi jetën 24-vjeçari në aksin rrugor Korçë-Maliq.

Ai ka rrëfyer se pa momentin kur makina ra nga ura, ndërsa ka tentuar t’i japë ndihmën e parë shokut të tij, por ka qenë e pamundur për shkak të thellësisë së lumit Devoll, shkruan shqiptarja.com. Më pas ai ka njoftuar policinë e cila ka mbërritur në vendin e ngjarjes.

“Kalova dhe e pashë që ra makina. Doja të hyja edhe vetë por ishte shumë thellë. Makinës i dalloheshin vetëm dritat”, tha shoku i Elmazit.