Një aksident ka ndodhur në Vlorë në afërsi të fshati Sherisht. Nga aksidenti ka patur 3 të plagosur, njëri prej tyre është transportuar për në spitalin e Vlorës. Nuk dihen ende detaje për gjendjen e të plagosurve dhe shkaqet e aksidentit.

Njoftimi i plotë: Informacion paraprak

Më datë 01.10.2018, rreth orës 12:45, në aksin rrugorë Vlorë – Kotë, në afërsi të fshatit Sherisht një automjet tip “Mercedes Benz” me targë VL 8748 B, ka dalë nga rruga dhe si pasojë janë dëmtuar 3 persona, ku 1 prej tyre ndodhen në sallën e Reanimacionit të Spitalit Rajonal Vlorë.Po punohet për identifikimin e tyre.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje duke kryer veprimet e mëtejshme në lidhje me sqarimin e rrethanave të ngjarjes.