Një këmbësore është përplasur dhe plagosur nga një automjet pasditen e sotme në Fier.
Aksidenti ka ndodhur në lagjen “15 tetori”, kur gruaja ishte duke kaluar rrugën dhe u përplas nga makina.

Mësohet se shoferi është larguar nga vendi i ngjarjes, ndërsa e plagosura u dërgua në spital në gjendje të rëndë.

Policia ka mbërritur menjëherë dhe ka nisur hetimet për zbardhjen e rrethanave të aksidentit, ndërsa po punon për identifikimin dhe kapjen e shoferit.

PUBLICITET