Policia ka arrestuar dy persona të kërkuar për mashtrim dhe shpërdorim detyre në Tiranë.

Në pranga ka rënë shtetasi A. M., 30 vjeç, i dënuar me 4 vite burg mashtrim dhe shtetasi A. G., 41 vjeç, i dënuar për veprën penale vjedhje duke shpërdoruar detyrën.

“31-vjeçari, banues në Tiranë, u premtonte shtetasve të ndryshëm punësim në Kanada në këmbim të shumave monetare.

Të dy rezultojnë të dënuar nga Gjykata e Shkallës së Parë Tiranë,”-thuhte ne njoftimin e policisë.

PUBLICITET