Ne sallen e konferencave tek Hotel “Colosseo” po organizohet leksion i hapur me te rinj, me teme “Vetingu ne Politike”.

Te pranishem jane ekspertet e se drejtes Enkelejd Alibeaj dhe Gazmend Bardhin si lektor.

Deputetja Izmira Ulqinaku: Opozita shqiptare kerkon zbatimin e nje vettingu te thelle ne politike per te pastruar politiken nga krimi.

Kerkojme zgjidhjen e daljes nga kjo situate e pashprese qe mazhoranca e ka zhytur Shqiperine.Na duhet nje platforme antimafia

Deputeti PD Oerd Bylykbashi: Partia demokratike ne vitin 2013 arriti nje objektiv te rendesishem ate te rrotacionit politik permes zgjedhjeve pavaresisht kush erdhi ne pushtet .Kemi arritur ne nje situate qe zgjedhjet jane kriminalizuar plotesisht.

Jemi perpara nje udhekryqi qe nuk na com drejt objektivave tona qe eshte ai i integrimit drejt BE