Një shqiptar dhe një grek kanë rënë në prangat e policisë greke pasi në mjetin me të cilin udhëtonin u gjetën 32 kg e 850 gram marijuanë.

Fillimisht mjeti nuk ju bind udhrit të policisë për të ndaluar në rrugën “Ionia” dhe u braktis nga drejtuesit e saj në një zonë bujqësore të Stano Amfiloxia.

Gjatë operacionit të policisë u arrestua fillimisht drejtuesi i mjetit dhe disa orë më vonë edhe pasagjeri i saj.

Mësohet se shtetasi shqiptar është 30-vjeçari i cili udhëtonte si pasagjer në mjetin e drejtuar nga greku 43-vjeçar.