Ministrja e mbrojtjes, Olta Xhaçka në një dalje për media ka kërkuar që qytetarët të evitojnë daljet e panevojshme nga shtëpia.

Që prej mesditës së djeshme, territori i vendit është përfshirë nga reshje të dendura dëbore, duke vështirësuar qarkullimin dhe duke krijuar kufizime për komunitetin në disa prej qarqeve në vendin tonë.