Një aksident ka ndodhur në lagjen “Shënkoll”, Elbasan në afësi tek “Ura e Shkumbinit” , ku shtetësi A.M. 31 vjeçe, banuese në Elbasan,

duke drejtuar mjetin “Toyota”, me targa AA 743 GP, është përplasur me një çiklomotor pa targa, me drejtues shetasin F.B., 19 vjeç, banues në në po të njëjtën lagje.

Si pasojë e aksidentit është dëmtuar drejtuesi i çiklomotorrit shtetasi F.B., cili u transportua në Spitalin e Elbasanit dhe është jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e shkakut të aksidentit.