Një shtetas shqiptar, me dokumente false italiane, është ndaluar në P. K. K., Muriqan.

Sipas burimeve të Policisë Vendore, mësohet se I. S., 37 vjeç, banues në Vlorë, iu gjet e bllokua në cilësinë e provës materiale një kartë identiteti dhe një leje drejtimi italiane, të dyshuara të falsifikuara.

Drejtoria Vendore e Policisë Shkodër – Seksioni kundër krimit ekonomik e financiar
Më datë 07. 11. 2018, u referuan materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Shkodër, për shtetasin I. S., vjeç 37,

banues në Vlorë, pasi në P. K. K., Muriqan, iu gjet e bllokua në cilësinë e provës materiale një kartë identiteti dhe një leje drejtimi italiane, të dyshuara të falsifikuara. Neni 189 i Kodit Penal.