Kanë përfunduar takimi Shqiperi- Turqi në sfidën që u luajt në “Loro Boriçi” të Shkodrës ndërmjet me fitoren e turqve.

Pavarësisht lojës së mirë të kuqezinjve ne pjesen e pare , janë turqit ata të cilët po fitojnë me rezultatin 0-2 .Goli i pare i turqve erdhi falë gafës trashanike të Berat Gjimshiti.

Në minutën e 21’ ishte mbrojtësi kuqezi që i dhuroi mundësinë e artë sulmuesit kundërshtar Burak Yilmaz për të mposhtur portierin Etrit Berisha.

Vlen të theksojmë që Uzuni dhe Balaj provuan disa herë por goditjet e tyre u neutralizuan nga portieri kundërshtar.

Kombëtarja Shqiptare ka pësuar edhe golin e dytë ne minute e 54 te takimit në stadiumin “Loro Boriçi”, ndërsa mesfushori i Milanit, Calhanoglu vrapoi të festojë poshtë tribunës së tifozëve shqiptarë, çka provokoi reagimin e tyre.

Shishe të shumta drejt turkut, ndërsa Berisha dhe Hysaj e Xhaka ndërhynë për të qetësuar tifozërinë. Në këtë moment, goditet më një shishe edhe portieri kuqezi, Etrit Berisha, që gjithsesi detyrohet të mos bëjë zë dhe të rikthehet në katërkëndësh, dukshëm i zhgënjyer.

Natyrisht që kjo ishte e tepërt, pasi jo vetëm hedhja e shisheve, pro edhe goditja e futbollistit tonë, është totalisht e papranueshme në të tilla evente sportive.

Ne fund te takimit , turit shenuan dhe golin e trete por qe uanuklua per pozicion jashte loje.Tifozeria kuq e zi ka nisur te dale nga stadium ne 10 mimnuta e fundit ndersa nuk kane munguar dhe thithrrjet ndaj trajnerit Panucci,duke kerkuar largimin e tij.

“Vaffanculo Panucci… vaffanculo Panucci”.kane thirurper minuta te tera tifozet shqiptare.