Do të vihej në pranga pas një ndjekje nga policia në Annecy, pranë Lionit në Francë.

Media lokale kanë bërë të ditur se një 24 vjeçar shqiptar është dënuar me 2 vite burg, pasi i është gjetur drogë me vete.

Muhamet Brahja u arrestua në fillim të kësaj jave në makinën e tij, pas një ndjekjeje nga oficerët e antidrogës, pasi fillimisht kishte kundërshtuar që ti ndalonte policisë.

Pasi u kap, atij iu gjetën 27 gram heroinë, 30 gram kokainë, një armë, një kuti me gaz lotsjellës dhe një thikë.Pasi doli në gjyq, gjykata vendosi ta dënojë me dy vite burg