Kreu i Partisë Bashkimi Demokristian Shqiptar Eduart Ndocaj ka prezantuar para gazetareve ne Lezhe programin ku dhe ka zyrtarizuar kandidaturen e tij për zgjedhjet e vendore të vitit 2019-të në Bashkinë e Lezhës.

Ndocaj ne nje konference para gazetareve shpalosi programin i cili është i fokosuar për tju dhënë Zgjidhje problematikave që ka kjo njesi vendore.

Ne bashkëbisedimit me gazetaret e Lezhes kreu i PBDKSH-se Ndocaj ka folur edhe për mënyren se si do të qeverisë ai nëse do zgjidhet në krye të bashkisë