Luiz Ejlli eshte nje nder kengetaret mjaft simpatik i cili ka dhuruar jo pak kenge te bukura e qe kane mbetur gjate ne memorien e publikut.

Ai behet pjese e emisionit Night Star me batutat dhe shakate qe si gjithnje e personalizojne nje shkodrane.