Nje vakt i ngrohte falas, nga sot, do tu sherbehet te varferve te Shkodres cdo dite prane menses se te varferve “ Buka e Shna Ndout”.

Nje nisme e Provinces Franceskane Shqiptare “Zoja Nunciate” e cila ka gjetur mbeshtetjen e padiskutueshme te komunitetit Te varfërit kane nevoje per ne prandaj le ta nisim me gjera te vogla por me dashuri te madhe prandaj le tu dhurojme atyre te pakten nje vakt ushqimi ne dite Nderkohe kjo mense pervec dashamiresise se komunitetit duket se do te kete edhe mbeshtetjen e plote te institucioneve shteterore Mensa do te jete e hapur nga e hena ne te shtune nga ora 12 deri ne oren 14 dhe jane te mirepritur te gjithe pa dallim feje, moshe apo prejardhje po ashtu mirepriten te gjithe ato qe kane deshire te kontribuojne financiarisht apo me sherbimin e tyre vullnetar prane kesaj mense. Mensa mori edhe bekimin e Arqipeshkvit Massafra.