Operacioni “transportuesi” kapet makina me 16 kg kanabis

Pranga 29 vjeçarit Policia e Kurbinit në kuadër të operacionit “Transportuesi” ka sekuestruar një sasi prej 16 kg kanabis sativa, dhe ka vënë në pranga Shpëtim Zyberaj, 29 vjeç. Sasia e drogës u gjet ne mjetin tip “Jeep”. Dërkohë është shpallur në kërkim edhe një 39 vjeçar nga Tirana. Në pranga ka rënë edhe Endrit Disani zjarrfiksësi i repartit të Librazhdit i akuzaur për prodhim dhe shitje lëndësh narkotike.