Papa Françesku ngushëllon tifozët brazilianë për eliminimin e kombëtares së tyre nga Kupa e Botës

Brazili dhe Argjentina ishin dy nga pretendentet për të fituar Kupën e Botës.

Sot gjatë meshës në Vatikan në sheshin ‘Shën Pjetër” kishte dhe disa tifozë brazlianë. Papa Françesku i ka ngushëlluar duke thën:

“Shoh që paska këtu disa tifozë të Brazilit. I përshëndes nga këtu dhe iu them që të mos mërziten. Vjen Botërori tjetër”.

PUBLICITET