Moti do të mbetet me diell dhe kalime vranësirash në mesditë në zonat malore.

 

Era do të jetë e lehtë me drejtim Perëndim (NW) me shpejtësi 7 m/sek në bregdet.

 

Valëzimi do të jetë i forcës 2 lartësi vale 0,3 deri në 0,5 metër në det të hapur.

 

Temperaturat do të pësojnë rënie të lehtë.

LAJMET E FUNDIT NE KOHE REALE