Territori shqiptar do të ketë kthjellime dhe vranësira kalimtare duke sjellë shira të herë pas hershëm.

Ndërsa në mesditë shirat bëhen mesatarë, por gjatë pasdites Shqipëria mbetet nën kushtet e kthjellimeve dhe vranësirave të herë pas hershme.

Temperaturate ajrit mbeten konstante në orët e para të ditës, ndërsa në mesditë do të kenë një rritje të lehtë.

Era do të fryjë mesatare me shpejtësi 30 km/h në drejtimin jugperëndimor duke shkaktuar në det dallgëzim 2 ballë.

PUBLICITET