Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka publikuar në llogarinë e saj zyrtare të Facebook-ut, rregullat kryesore për një sezon turistik të sigurt.

Siç është bërë e ditur që nga fillimi i pandemisë, higjiena dhe ruajtja e distancës fizike janë primare në luftën ndaj Koronavirusit. Këto rregulla duhet të zbatohen patjetër dhe në plazhe.

Rregullat:

Mbani higjienën në çdo ambient

Ruani distancën me persona të tjerë që nuk janë të familjes tuaj

Mos këmbeni sendet e plazhit

Shmangni grumbullimet

Nëse keni temperaturë, mos u nisni për udhëtim