Ish volejbollistit dhe ish muzikantit Viktor Jubanit i është dhënë lamtumira e fundit. Miq, shokë, të afërm, të njohur e tifozë të tij e përcollën për në banesën e fundit.

Të gjithë e kujtojnë Viktor Jubanin si një person që dha shumë për Shkodrën.
Viktor Jubani ishte edhe një ish-muzikant i mirë.

Viktor Jubai luajti për shumë vite me Vllaznisë në volejboll por ishte edhe pjesë e ekipit kombëtar. U nda nga jeta në moshën 75 vjeçare pas një sëmundjeje të rëndë.