Përfshihet nga flakët një kioskë pranë Kuillës së Sahatit në qendër të Tiranës.

Shtëllunga tymi te zi kane mbuluar qendren e kryeqytetit ndersa jane ne permasa jo te vogla dhe shihen edhe nga larg.

Drejt vendit të ngjarjes janë forca të shërbimit zjarrfikës. Paraprakisht nuk raportohet për persona të lënduar, përveç panikut që ka shkaktuar te qytetarët.

Nuk dihen ende shkaqet e rënies së zjarrit në qendër te kryeqytetit por paraprakisht dyshohet se eshte zjarrevenie e qëllimshme.