Në “Elbasan Arena” u luajt takimi kualifikues i grupit H të Euro 2020 mes Shqipërisë dhe Moldavisë.

Kuqezinjtë kërkojnë që të harrojnë sa më shpejt humbjen 1-0 në transfertën e Islandës, teksa përballë do të gjejnë Moldavinë, që mori një fitore komode ndaj Andorrës.

Dy kombëtaret gjenden në pozicionet 4 dhe 5 në kuotën e 3 pikëve dhe një fitore e mundshme do i jepte kredite të mjaftueshme për të vijuar ëndrrën që të dërgon në Europianin e vitit 2020.

Ne minute e 66-te te takimit, sulmuesiCikalleshi ka kaluar ne avantazh Shqiperine.Ne mitutat shtese, ne te 93 ka qene Ylber Ramadani qe ka shenuar golin e dyte per Shqiperine e cila arrin nje fitore me vlere.