Një aksident ka ndodhur mesditën e sotme në aksin rrugor Levan-Fier.

Si pasojë e përplasjes së një mjeti tip Benz dhe një Toyota, kanë mbetur të plagosur 4 persona, një prej të cilëve në gjendje të rëndë.

Ndërkohë janë dëmtuar rëndë edhe dy automjetet të cilët janë përplasur me njëri-tjetrin. Si pasojë e përplasjes janë shkaktuar radhë të gjata kilometrike në këtë aks rrugor.