Një shqiptar është arrestuar në Itali pasi u kap me drogë në makinë. 32-vjeçari Edson Fejzo u vu në pranga pasi kishte fshehur 4 kg heroine shkruajnë mediat italiane.

Fejzo u kap nga oficerët ne Taranto, por ne momentin qe policia i dha shenje të ndalonte, duke e ditur se çfare rrezikonte, shtoi shpejtesine.

32-vjeçari që drejtonte nje makine Opel Meriva u përpoq t’i shpëtonte kontrollit, duke sulmuar makinën e policisë, e me pas duke e lene makinen dhe duke ia mbathur ne kembe.

Por nuk iku larg, pasi policia e bllokoi ne kohe. Brenda makinës, nën pjesën e përparme, u gjetën tetë pako heroine për një total prej 4 kg. Pas hedhjes ne treg, droga do të kishte vlere rreth 100 mijë euro.