Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, ka reaguar për arrestimin e dy ish-deputetëve socialiste Çuko dhe Ndoka.

Në një postim në fb, Vasili thotë se Rama i mbyll veprat e tij penale me falje në rrjetet sociale dhe shtron pyetjen: Po këta ish-deputetët a munden?

 

Edi Rama i mbyll veprat e tij penale me falje ne facebook,po keta ish deputetet a munden????
Edi Rama ka nje drejtesi dhe standart per vete dhe nje per te tjeret.

Edi Rama bleu prokurorine dhe kur u akuzua se i beri thirrje policise te hidhte uniformat per te bere vota ,kreu veper te rende penale dhe pastaj kerkoi falje ne facebook dhe ja mbyllen ceshtjen.

Edi Rama mashtroi dynjane me audipergjimin e Agron Xhafes dhe prokuroria ja mbylli prap ceshtjen.

Po ketyre ish deputeteve te arrestuar po te kerkojne falje me facebook si Edi Rama a ju mbyllet ceshtja???