Nje plagosje me arme zjarri ka ndodhur para pak oresh ne zonen e plazhit ne Velipoje.

Gazetari Senad Nikshiqi nga vendi i ngjarjes raporton se te plagosurit jane Ervin Tahiri dhe Durim Tahiri.3 persona jane shoqeruar si te dyshuar per ngjarjen.Sipas informacioneve vellai i dy personave te plagosur ka pasur nje konflikt diten e djeshme me nje prej djemve te fisit Pergega dhe sot jane perfshire ne nje sher i cili ka pershkallezuar ne perdorimin e armeve.Policia po punon per zbardhjen e plote te ngjarjes.