Nje plagosje me thike ka ndodhur mesditn e se dieles ne lagjen Rus ne Shkoder.Ngjarja ka ndodhur ne afersi te merkatos se Rusit brenda nje lokali.

I plagosur me mjete prerese ( thike ka mbetur pronari i lokalit, shtetsdi Shyqyri Ahmeti 50 vjec, ndersa autori ka qene nje klientNgjarja ka ndodhur pas je konflkti te momentit ndersa eshte identifikuar autori dhe po punohet per kapjen e tij

Ne Informacionin paraprak te policise se Shkodres theksohet se :

Me datë 12.08.2018, ora 13.55 jemi njoftuar se është paraqitur në Spitalin Rajonal Shkodër shtetasi Sh. A. 50 vjec, i cili është goditur me mjete prerëse (thikë), jashtë rreziku për jetën

Nga informacionet e paraprake, ngjarja ka ndodhur në një lokal në lagjen “Partizani” për motive të dobeta.

Identifikohet autori dyshuar dhe u bë shpallja në kërkim e shtetasit Y. Sh. 40 vjec banues në Shkodër.

Po punohet me grup hetimor për sqarimin e rrethanave të kësaj ngjarje.

PUBLICITET