Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka dhënë detaje mbi gjendjen e pacientëve që ndodhen të shtruar në Infektiv, teksa luftojnë me koronavirusin.

Përmes një mesazhi në ‘Facebook’ Manastirliu pohoi se aktualisht në Infektiv 6 pacientë, mes tyre dhe mosha të reja, janë të intibuar dhe po luftojnë me jetën.

“📍 SPITALI INFEKTIV
Gjashtë pacientë, mes tyre edhe mosha të reja janë të intubuar dhe po luftojnë për jetën në spitalin infektiv, me përpjekjen e madhe të stafit mjekësor, në një betejë shumë të vështirë me virusin e rrezikshëm.
Mos e lejoni që ju apo një i afërmi juaj të përfundojë në spital dhe të rrezikojë jetën nga #COVID19 👉🏼 #RespektoniRregullat
↔️Mbaj distancën
😷Vendos maskën
🧼Ruaj higjienën
#RuaniShëndetin🙏🏼”, shkruan Manastirliu.