Një person është proceduar penalisht pasi kishte përshtatur një subjekt për zhvillimin e lojërave të fatit.

Sipas njoftimit të policisë, procedohet penalisht pronari i subjektit shtetasi O.K., 27 vjeç, nga fshati Katjel, Prrenjas, për veprën penale “Organizimi i lotarive të palejuara”

Procedimi ndaj këtij shtetasi filloi pasi në fshatin Katjel në subjektin e tij, u konstatua një tavolinë e improvizuar pokeri dhe chipsa.